איך בוחרים היום חברת ניהול ועד בית בתל אביב?

property managment in Tel aviv


הבנייה החדשה באזור המרכז, ותל אביב בפרט, מתאפיינת כיום ברבי קומות וגורדי שחקים, שחלקם מתוחכמים ביותר ומאובזרים במעליות מתוחכמות, מערכות אבטחה במעגל סגור ואף בבריכות ובחדרי כושר.

אנשי המקצוע מבית דניה אחזקות, ותיקה ומובילה לניהול ואחזקת בניינים, מציינים שלרמת אחזקתו של הבית המשותף ישנן השלכות משמעותיות הן בהיבט הנוגע לאיכות החיים של הדיירים והן מבחינת השמירה על ערכן הכספי של הדירות בבניין, זאת בנוסף לשירות המקצועי המוצע ללקוחות, לשלום הבית בין השכנים וזמן האיכות שמתפנה לעיסוק בדברים החשובים באמת.אם בעבר הסתכמו ענייניו של ועד הבית בניקיון חדר המדרגות וגינון, הרי שכיום עומדת בפני הדיירים הדילמה האם להסתפק בשיטה המסורתית או לחלופין להסתייע בשירותיה של חברת ניהול ועד בית בתל אביב ואזור המרכז.

 

איך להבטיח את מלוא הזכויות לאחר ההתקשרות החוזית עם החברה?


מבית דניה אחזקות מסבירים שבמידה ודיירי הבניין החליטו להעסיק חברת ניהול ועד בית בתל אביב או בכל מקום אחר ברחבי הארץ, מומלץ לעשות זאת נכון ובצורה מושכלת על מנת להבטיח את קבלת הזכויות במלואן לאחר ההתקשרות החוזית עם חברת הניהול.
על פי חוק המקרקעין, כל בית משותף נדרש לנציגות של דיירים (הוועד) האמון על ניהולו ותחזוקו של הבניין.

יחד עם זאת, המחוקק מאפשר לדיירים להפקיד את האחריות בידי חברת ניהול בהתאם לשיקול דעתם, מאחר ותפקיד נציגות הבית הנו תובעני ודורש מקצועיות, בעיקר כשהדבר נוגע למתחמים בעלי מספר בניינים רבי קומות הכוללים רכוש משותף ויקר ערך כמו מועדון, חדר כושר, לובי מפואר וכיוצא בזה.

לעגן בחוזה את כל ההסכמות עם החברה


בכדי להפקיד את הניהול לידי חברת ניהול ועד בית בתל אביב, עולה צורך בתמיכתם של שני שלישים מבעלי הדירות בבית משותף, ומומלץ בטרם ההתקשרות החוזית לדרוש מסמכים המעידים על הוותק של חברת הניהול, לקבל המלצות מלקוחותיה האחרים ואף לבחון את חוסנה הכלכלי של אותה החברה.

מבית דניה אחזקות ממליצים גם לעגן בחוזה את כל ההסכמות עם החברה, החל מאופן ביצוע התחזוקה ותחומי האחריות ועד לטיפול בבלאי, תדירות התחזוקה השוטפת ותיקונים.

כמו כן, היות וחברת הניהול צפויה לעשות שימוש בכספי הדיירים, כדאי לדרוש שהכספים הללו ינוהלו בחשבון בנק נפרד, כשהחשבון מותנה בזכות חתימה לנציגות מטעם הדיירים. בנוסף לכל אלו, יש לדרוש מחברת הניהול פירוט התקציב החודשי ולקבוע במהלך החתימה על החוזה תחנות יציאה, המאפשרות לדיירים לסיים את ההתקשרות.

 

לדייר קיים לחץ כאן